Merkel dhe Kurti bisedojnë për dialogun Serbi-Kosovë

Nga Exit News
Merkel dhe Kurti bisedojnë për dialogun Serbi-Kosovë

Në një video konferencë, Kancelarja Merkel flet me Kryeministrin kosovar Albin Kurti. Kancelarja gjermane Angela Merkel do të zhvillojë një video konferencë sot, 17 maj, me Kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Sipas njoftimit të qeverisë gjermane, temat e diskutimit janë marrëdhëniet dypalëshe dhe ekonomike, kursi i reformës kosovare, procesi i afrimit me BE dhe dialogu i ndërmjetësuar nga BE midis Kosovës dhe Serbisë.

Pas takimi virtual me Kurtin, Merkel do të takohet me kryeministrin dhe presidentin e Sllovenisë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>