Berisha: Basha marrëveshje me Ramën, të rikthejmë opozitën

Nga Exit News
Berisha: Basha marrëveshje me Ramën, të rikthejmë opozitën

Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë marrëveshje, ishte mesazhi i Sali Berishës në mbledhjen me anëtarë të PD në Fier ku theksoi se kjo nismë e tij është për kthimin e PD në opozitë të vërtetë.

Motivi i ‘foltores’, siç e quan Berisha turin e tij, është “Rama ik” duke akuzuar kryeministrin se ka pasuruar veten gjatë 8 viteve qeverisje ndërkohë që Shqipëria ka bërë prapa.

“Rama i futi thikë mbas shpine PD me dorën e pengut të tij Lulzim Basha”, tha Berisha.

Sipas Berishës, Basha shkeli statutin e PD dhe duhet të japë dorëheqjen.

Berisha tha se ishte në dijeni të dosjes së tij në Departamentin e Shtetit por shtoi se ajo është hartaur me raporte të NGO, raporte të mediave dhe qeverisë së Edi Ramës.

Berisha fajësoi lobomin e Xhorxh Soros për shpalljen e tij non grata, i frymëzuar sipas tij nga opozita e tij kundër Minishengenit, ndryshimit të kufijëve të Kosoves dhe kapjes së reformës në drejtësi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>