Meta: 15 kushtet ndaj Shqipërisë, madhore. Rama mendon se i zgjidh me lobim

Nga Exit News
Meta: 15 kushtet ndaj Shqipërisë, madhore. Rama mendon se i zgjidh me lobim

Presidenti Ilir Meta ka ironizuar se kryeministri Rama mendon se 15 kushtet e vendosura nga Këshilli Europian për Shqipërinë  – për t’u plotësuar përpara se të nisë procesi i negociatave – do të zgjidhen me lobim.

“Disa nga keto [kushte], të vendosura nga Këshilli dhe përforcuara nga Parlamenti Europian janë reforma zgjedhore që duhen bërë me konsesus, ngritja e Gjykatës Kushtetuese sipas rekomandimeve të Venecias, ngritja e Gjykatës së Lartë dhe disa kushte të tjera”, tha Presidenti Meta në Syri.net.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme