Meta apel gjyqtarëve dhe prokurorëve të mos dëgjojnë Ëngjëll Agaçin

Nga Exit News
Meta apel gjyqtarëve dhe prokurorëve të mos dëgjojnë Ëngjëll Agaçin

Presidenti Ilir Meta ka akuzuar Sekretarin e Përgjithshëm të Kryeministrisë Ëngjëll Agaçin, si përfaqësues të organizatës mafioze “Ndrangheta”.

Në një postim në Facebook, Meta i ka bërë thirrje prokurorëve dhe gjykatësve të mos dëgjojnë urdhërat e tij.

Postimi i Presidentit:

“Të dashur Prokurorë dhe Gjyqtarë! Dëgjojeni mirë Presidentin e Republikës! Boll dëgjuat përfaqësuesin e Ndrangheta-s, Don Agaçion. Nëse jo, një pikë gjaku të derdhet nesër, por edhe një pikë loti, mjerë ju! Nesër duhet të jetë Festa e Demokracisë!”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>