Meta dekoron dy basketbollistët e njohur Shatku dhe Lahi

Nga Exit News
Meta dekoron dy basketbollistët e njohur Shatku dhe Lahi

Presidenti Meta dekoroi të mërkurën dy basketbollistët e njohur Luan Shatkun dhe Agim Lahin.

Gjatë ceremonisë në presidencë, Meta shprehu vlerësimin për ‘kontributin e pazëvendësueshëm në zhvillimin e basketbollit shqiptar, duke përfaqësuar denjësisht fanelat e ekipeve të tyre dhe flamurin kuq e zi në arenat ndërkombëtare’.

Presidenti dekoroi Luan Shatkun, pas vdekjes, me titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”, ndërsa  Agim Lahi e dekoroi me titullin “Mjeshtër i Madh”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme