Meta falenderon autoritet greke për korrektesën në lajmërimin e masave të reja

Nga Exit News
Meta falenderon autoritet greke për korrektesën në lajmërimin e masave të reja

Presidenti Ilir Meta falenderoi autoritetet greke për korrektësinë e tyre në lidhje me rradhët e gjata të krijuara në Kakavijë.

Në një postim në Facebook, Meta shkruan:

“Falënderoj autoritetet greke për korrektësinë e tyre! Falënderoj Ambasadën e Shqipërisë në Greqi, që ka kryer me korrektësi shembullore paralajmërimin e menjëhershëm të Ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, ende në detyrë, z.Rama.”

Sipas letrës së publikuar, autoritetet greke kanë vënë në dijëni palën shqiptare në lidhje me masat e reja orej dy javësh.

Meta i kërkoi ndjesë qytetarëve “të cilët hoqën vuajtje çnjerëzore sepse Ministri ynë i Jashtëm, i cili është edhe Kryeministër, po pushon për shtatë palë qejfe”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>