Meta kujton 30 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA

Nga Exit News
Meta kujton 30 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA

Presidenti Ilir Meta kujtoi sot 30 vjetorin e vendosjës së marrëdhënieve diploamtike Shqipëri-SHBA.

Në një postim në Facebook, Meta shkroi se kjo datë shënon “një moment për të nderuar ata mijëra shqiptarë, të cilët sakrifikuan jetën e tyre duke besuar në vlerat e lirisë dhe demokracisë, të evokuara nga ky vend i madh”.

Ai foli sërish për garantimin e zgjedhjeve të lira në vend duke u shpehur se “kjo ngjarje e shënuar u forcon shqiptarëve besimin në parimin themelor të çdo shoqërie demokratike, zgjedhjet e lira dhe të ndershme”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>