Meta kujton Adem Demaçin, model në mbrojtjen e çështjeve kombëtare

Nga Exit News
Meta kujton Adem Demaçin, model në mbrojtjen e çështjeve kombëtare

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përkujtuar figurën e Adem Demaçit, politikanit dhe shkrimtarit Kosovar.

Meta kujton kohën kur Demaçi ishte i burgosur politik në ish-Jugosllavi,si dhe qëndresën dhe durimin e tij, si frymëzim dhe model të përballimit me mençuri dhe sakrificë të sfidave për çështje kombëtare.

Mirënjohje të thellë për gjithçka na le trashëgimi dhe amanet Baca Adem!, përfundon Meta në shkrimin e publikuar në Facebook.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme