Meta kundra ndërtimit të hidrocentraleve në Vjosë

Nga Exit News
Meta kundra ndërtimit të hidrocentraleve në Vjosë

Presidenti Ilir Meta dënoi ndërtimin e hidrocentraleve në lumin Vjosa, gjatë fjalës së tij në konferencën “E ardhmja e Lumit Vjosa”, të enjten (24 shtator).

I pranishëm në konferencë, Meta tha se raportet e ndikimit në mjedis të HEC-eve “shpesh përgatiten në tavolinë në mënyrë të shpejtë dhe shpesh miratohen ato që do qeveria dhe koncesionari”.

Meta shprehu mbështetjen e tij për ndalimin e ndërtimti të hidrocentarelve në Vjosë dhe shpalljen e saj Park kombëtar.

“Çdo qëndrim kokëfortë s’do i shërbente të ardhmes së vendit dhe rrugës drejt BE-së”, tha ai.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>