Meta në 170 vjetorin e Sami Frashërit: Mirënjohje rilindasve të vërtetë

Meta në 170 vjetorin e Sami Frashërit: Mirënjohje rilindasve të vërtetë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka nderuar figurën dhe veprën e Sami Frashërit në ditën e 170 vjetorit të lindjes së tij.

Presidenti i Republikës i shpreh mirënjohjen rilindasve të vërtetë për trashëgiminë e pasur kombëtare, morale dhe politiko-shoqërore.

“[Vlera] që nuk duhet të mbetet vetëm në librat e historisë, port ë mësohet, të ruhet dhe të kultivohet nga brezat e rinj.” – shkruan Meta.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme