Meta përshëndet pjesmarrjen e lartë në votime në Kosovë: Shembull për besimin te demokracia

Nga Exit News
Meta përshëndet pjesmarrjen e lartë në votime në Kosovë: Shembull për besimin te demokracia

Presidenti Ilir Meta përshendeti të hënën pjesmarrjen e lartë të qytetarëve kosovarë në zgjedhjet e parakohshme.

Përmes një postimi në Facebook, Meta deklaroi se zgjedhjet në Kosovë dëshmuan një besim tek lartë të demokracia dhe vota e lirë.

“Urime të gjithë qytetarëve dhe klasës politike të Kosovës për shembullin e shkëlqyer të besimit te demokracia dhe vota e lirë, si dhe për standardet e suksesshme të arritura në zgjedhjet e djeshme parlamentare”

Meta shkruan se zgjedhjet në Kosovë hapën një faqe të re për integrimin e saj në Europë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme