Meta publikon videon e zjarrit në Priskë

Nga Exit News
Meta publikon videon e zjarrit në Priskë

Presidenti Ilir Meta ka publikuar video e përhapjes së zjarrit në zonën e Priskës, të shtunën, në darkë.

“U bëj thirrje autoriteteve qendrore dhe vendore të mos humbin më kohë në marrjen e masave të menjëhershme dhe efektive të emergjencës, për të neutralizuar zjarrin që po dëmton seriozisht pasurinë publike”, shkroi Meta në një postim në Facebook.

Ai e akuzoi Shërbimin e Zjarrfikësve dhe të Ministrisë së Mbrojtjes “që prej orësh nuk kanë angazhuar të gjitha mjetet dhe efektivët për minimizimin e pasojave. Për këtë krim të rëndë mjedisor duhet të mbahet përgjegjësi ligjore”.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>