Meta thirrje PS-së të tërhiqet nga ndryshimi i Kushtetutës pa konsensus

Nga Exit News
Meta thirrje PS-së të tërhiqet nga ndryshimi i Kushtetutës pa konsensus

Presidenti Ilir Meta e quan kokëfortësi që nuk i shërben interesit të vendit, vendimi i socialistëve për të votuar ndryshimet Kushtetuese në 30 Korrik.

Ai i ka bërë thirrje Partisë Socialiste të tërhiqet nga nisma dhe të punojë me të gjitha partitë për  një marrëveshje konsensuale për ndryshimin e Kushtetutës.

Meta i bëri thirrje edhe opozitës jashtëparlamentare, për të vijuar këmbënguljen për konsensus në këtë çështje, si dhe përshëndeti nismën e saj për hapjen e listave 100%.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme