Meta thirrje qeverisë të zgjidhë problemin e Ligës së Kampionëve

Nga Exit News
Meta thirrje qeverisë të zgjidhë problemin e Ligës së Kampionëve

Presidenti Ilir Meta i bëri thirrje qevrisë të dialogojë me përfaqësuesit e Ligës së Kampionëve.

Futbolli gjendet në krizë të thellë për shkak “të mungesës së vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje të mënjëhershme”, nga ana e qeverisë, shkroi Presidenti, në një postim në Facebook, të mërkurën.

Ai tha se kriza në futboll është tregues se kriza e thellë kushtetuese dhe institucionale është përhapur në të gjitha seksionet.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>