Meta: Zbatimi i Reformës në Drejtësi, është kthyer në ‘Ramaformë’

Nga Exit News
Meta: Zbatimi i Reformës në Drejtësi, është kthyer në ‘Ramaformë’

Presidenti Ilir Meta deklaroi të enjten se zbatimi i Reformës në Drejtësi është kthyer në ‘Ramaformë’.

“Çdo ndryshim i Reformës do ndodhi në Parlament dhe me partnerët tanë ndërkombëtare dhe deri sa të ndodhi kjo do zbatohet legjislacioni aktual”, tha Meta.

Ai tha se më 25 prill askush nuk do ketë  shans të tjetërsojë vullnetin e popullit. Presidentui tha se qytetarët shqiptarë nuk do të lejojnë që vendi i tyre te shkoje ne greminë.

“Çkapja e shtetit dhe e Reformës në Drejtësi do të ndodhi në 25 prill, kjo është e padiskutueshme”, tha Meta.

 

 

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme