Ministria e Mbrojtjes njofton situatë problematike zjarresh në disa zona në Veri

Nga Exit News
Ministria e Mbrojtjes njofton situatë problematike zjarresh në disa zona në Veri

Situata e zjarreve është problematike në veri të vendit ka njoftuar të dielën Ministria e Mbrojtjes.

Vatrat e zjarrit në fshatin Flet në Fushë-Arrëz dhe në fshatin Patalej në Lezhë janë përhapur në drejtim në fshatit Katund i Ri në Rubik.

Situata është përkeqësuar edhe në Thirrë, në Mirditë dhe në Majën e Rrunës në Lakun e Mollave dhe Lakun e Thive në Kukës.

Flakët janë shtuan edhe në Dibër në fshatin Kaçni në Selishtë.

Sipas ministrisë vatrat e zjarrit nuk përbëjnë momentalisht rrezik për zonat e banuara.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>