Ministria vendos kur do të nisin testimet për antitrupa ndaj koronavirusit tek qytetarët

Nga Exit News
Ministria vendos kur do të nisin testimet për antitrupa ndaj koronavirusit tek qytetarët

Brenda kësaj jave Ministria e Shëndetësisë do të vendosë se kur do të fillojnë testet seroligjike tek qytearët. Lajmin e njoftoi ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Testimi serologjik bëhet nëpërmjet gjakut dhe tregon nëse personi ka antitrupa ndaj Covid-19.

Në një intervistë në emisionin “Open”, ministrja gjithashtu ka përgënjështruar një lajm që ka qarkulluar në media, për një mjek që ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit.

“Është një informacion i rremë. Na ka ardhur shumë keq. Kemi apeluar për mediat për tu referuar burimeve zyrtare. Të kujdesen që informacionet të dalin nga burimet zyrtare për personat konkret.” – tha Manastirliu.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>