Ministrja Gjonaj, kërkesë për dënime alternative për të sëmurët kronikë

Nga Exit News
Ministrja Gjonaj, kërkesë për dënime alternative për të sëmurët kronikë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj kërkoi që të gjithë personat të cilët kanë sëmundje kronike dhe vuajnë dënimin në një nga burgjet e Shqipërisë, të marrin dënime alternative.

Ajo i bëri kërkesë Prokurorit të Përgjitshëm, Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë për këtë çështje.

Kërkesa u bë në kuadër të masave kundër koronavirusit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>