Ministrja Kushi: Do çoj përpara reformat në arsim, ky post ka përgjegjësi të madhe

Nga Exit News
Ministrja Kushi: Do çoj përpara reformat në arsim, ky post ka përgjegjësi të madhe

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi deklaroi se ky post është një përgjegjësi e madhe.

Në një status në Facebook, Kushi shkruan:

“Detyra e Ministrit të Arsimit, Sportit dhe Rinisë është një përgjegjësi e jashtëzakonshme, për të cilën do të punoj çdo ditë për ta kryer me integritetin dhe përkushtimin tim më të lartë.”

Ajo shtoi se se do të cojë përpara reformat e ndërmarrra deri më tani si dhe do të jetë “kurdoherë dëgjuesi dhe zëri i çdo nxënësi, mësuesi, studenti dhe akademiku”.

Kushi u votua sot në parlament dhe më pas u betua përpara presidentit Meta. Në 14 shtator, Rama e emëroi atë si ministre të Arsimit në vend të Besa Shahinit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme