Miratohet marrëveshja e 5 qershorit

Nga Exit News
Miratohet marrëveshja e 5 qershorit

Parlamenti miratoi ndryshimet në Kodin Zgjedhor të dakordësuara në marrëveshjen e 5 qershorit.

Ndryshimet u miratuan me 97 vota pro, 6 kundër dhe 4 abstenime.

Marrëveshja e 5 qershorit ndryshon  Kodin Zgjedhor nëpërmjet amendamenteve të dakordësuara në  Këshillin Politik mes PS, opozitës parlamentare dhe PD- LSI.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>