Miratohet marrëveshja e 5 qershorit

Nga Exit News
Miratohet marrëveshja e 5 qershorit

Parlamenti miratoi ndryshimet në Kodin Zgjedhor të dakordësuara në marrëveshjen e 5 qershorit.

Ndryshimet u miratuan me 97 vota pro, 6 kundër dhe 4 abstenime.

Marrëveshja e 5 qershorit ndryshon  Kodin Zgjedhor nëpërmjet amendamenteve të dakordësuara në  Këshillin Politik mes PS, opozitës parlamentare dhe PD- LSI.

2 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme