Monika Kryemadhi rizgjidhet me 97% të votave të anëtarësisë

Nga Exit News
Monika Kryemadhi rizgjidhet me 97% të votave të anëtarësisë

Monika Kryemadhi u rizgjodh kryetare e LSI-së në zgjedhjet e brendshme të partisë. Kryemadhi garonte e vetme në këto zgjedhje. Ajo morri 42 807 vota pro dhe 1300 vota kundra, nga 44 413 votues.

Rezultati u publiku nga Silva Caka, Kryetarja e Komisionit të Zgjedhjeve në LSI. LSI zbatoi për herë të parë votimin elektronik brenda partisë.

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme