Mungon procesverbali i identifikimit elektronik në një kuti votimi në Berat

Nga Exit News
Mungon procesverbali i identifikimit elektronik në një kuti votimi në Berat

Në një prej 6 kutive të votimit të hapura nga Komisioni i Ankimimeve, të hënën, nuk u gjend procesverbali i makinerisë së identifikimit biometrik.

Për këtë arsye, kryetari i KAS, Elvis Cefa vendosi hapjen e kutisë dhe verifikimin e votuesve me procesverbalin e futur brenda në kuti.

KAS vendosi të shtunën verifikimin e materialeve zgjedhore të 24 kutive të votimit të qarkut të Beratit. Ajo ngriti 6 grupe për kontrollin e kutive dhe verifikimin e ankesave të LSI-së, sot.

LSI ka kërkuar rinumërim dhe shpalljen e pavlefshmërisë të rezultatit të zgjedhjeve në qarkun e Beratit.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>