Naftëtarët i përgjigjen Ramës: Cakto datën dhe orën e takimit, të ndalim grevën

Nga Exit News
Naftëtarët i përgjigjen Ramës: Cakto datën dhe orën e takimit, të ndalim grevën

Naftëtarët i kërkuan Kryeministrit Rama të caktojë, orën, datën dhe vendin e takimit, dhe vetëm kur të marrin një gjë konkrete do ta mbyllin grevën.

Pas postimit të Kryeministrit Rama në Twitter, sot, naftëtarët reaguan përmes medias, duke thënë se:

“Po e them në emrin tuaj, të na caktojë datën, orën dhe vendin e takimit. Në momentin që do ulemi dhe do marrim diçka konkrete nga zoti kryeministër atëherë kjo grevë do të mbyllet”.

Ata u shprehën se çdo vendim i takon grave naftëtare që ndodhen në grevë:

“Në rast se ato gratë, heroina dhe motrat tona pranojnë kushtin që ka çuar kryeministri dhe ne jemi të gatshëm”.

Naftëtarët janë në ditën e 14-të të grevës. Ata nuk kanë pranuar të dalin nga greva, pa plotësimin e kërkesave pavarësisht thirrje të Kryeministrit Rama.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>