Napoli shpall ditë zie për Maradonën

Nga Exit News
Napoli shpall ditë zie për Maradonën

Kryebashkiaku i Napolit, Luigi De Magistris deklaroi një ditë zi për vdekjen e Diego Armando Maradona. Ndërsa dritat e stadiumit në San Paolo, në Napoli do të qendrojnë gjithë natën të fikura në respekt të kampionit argjentinas.

De Magistris propozoi të rivendosë emrin e Maradonës.

“Unë kërkova një ditë zie dhe në të njëjtën kohë që stadium ynë që ka dëshmuar kaq shumë suksese të tij, të mabj emrin Maradona”, tha kryebashkiaku i Napolit, pas lajmit të vdekjes së yllit të sportit Maradona.

1 koment

  1. Xhejms 26 Nëntor, 2020 në 10:24 am

    Yyll.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme