Ndёrron jetё Glenn Frey, kitarisit i grupit “The Eagles”

Dje, ka ndёrruar jetё nё moshёn 67 vjeçare kitaristi i grupit tё njohur The Eagles, Glenn Frey. Njoftimi ёshtё bёrё nga njё deklaratё zyrtare e grupit The Eagles. Frey ndёrroi jetё prej komplikacioneve nё ulçёr dhe nё kolit pёr shkak tё trajtimit 15 vjeçar me ilaçe pёr artritin rheumatoid.

Grupi Eagel ёshtё krijuar nё vitin 1971 dhe njё nga hitet e tyre mё tё suksesshme ёshte “Hotel California” me tё cilin kanё fituar edhe çmimin Grammy pёr albumin mё tё mirё nё vitin 1976.

Lajme te ngjashme