Ndahet nga jeta legjenda e futbollit Maradona

Nga Exit News
Ndahet nga jeta legjenda e futbollit Maradona

Futbollisti argjentinas me famë botërore, Diego Armando Maradona është ndarë nga jeta të mërkurën, 25 nëntor, në moshën 60 vjeçare.

Sipas mediave argjentinasa, Maradona ka vdekur si pasojë e një ataku kardiak.

Ai ndodhej në shtëpinë e tij në kryeqytetin argjentina, ku dhe ku po rikuperohej. Dy javë më parë bëri një ndërhyrje kirurgjikale në tru për shkak se pësoi mpiksje gjaku.

Maradona, i konsideruar si një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, ndihmoi Argjentinën të fitonte Kupën e Botës në 1986, duke shënuar kulmin e karrierës së tij të shkëlqyer.

Ai luajti futboll me ekipet e Boca Juniors, Napolit dhe Barcelonës dhe u adhurua nga miliona në të gjithë botën për aftësitë e tij të shkëlqyera në fushë.

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme