Qeveria vendos shtetrrethim nga ora 22:00 deri në 06:00 në të gjithë vendin

Nga Exit News
Qeveria vendos shtetrrethim nga ora 22:00 deri në 06:00 në të gjithë vendin

Në vend nuk do të lejohet lëvizja e qytetarëve jashtë banesës nga ora 22:00 deri në 06:00. Baret dhe restorantet do të mbyllen nga ora 22:00 deri në orën 06:00, përveç dërgesave në shtëpi. Punonjësit e administratës këshillohet të punojnë nga shtëpia.

Masat e reja do të hyjnë në fuqi të mërkurën me 11 nëntor dhe do të vazhdojnë për 3 javë.

Vendimi u njoftua nga Komiteti i Ekspertëve për koronavirusin , sot, 9 nentor, në një konferencë për shtyp. Mira Rakaçolli, zëvendësministrja e Shëndetësisë njoftoi se masat u morrën si pasojë e rritjes së numrave.

5 komente

  1. Edi 10 Nëntor, 2020 në 8:56 am

    Kjo eshte thjesht propagande dhe nje test per mohimin e metejshem te te drejtave.
    Sa njerrez tubohen nga ore 22 deri ne 06?
    Cfare parandalimi i ben kjo perhapjes?
    Pas kesaj do te degjoni kufizime te tjera te drejtash deri sa te instalohet perfundimisht nje diktature me e eger se ajo e Enverit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme