Në dy KZAZ nuk lejohen vëzhguesit e Elton Debreshit

Nga Exit News
Në dy KZAZ nuk lejohen vëzhguesit e Elton Debreshit

Në dy KZAZ në qarkun e Dibrës nuk po lejohen vëzhguesit e kandidatit Elton Debreshi për të vëzhguar procesin e numrit.

Konkretisht në KZAZ e Bulqizës dhe Klosit. Më herët Debreshi denoncoi se vëzhguesit e tij u nxorën nga qendra e votimit pa u mbyllur kutitë. Debreshi tha se ky fenomen ka ndodhur në tre qendra votimi, ku vëzhguesit e tij janë nxjerrë jashtë pa u mbyllur procesverbali dhe pa u firmosur nga komisionerët.

Në Peshkopi dhe në Burrel, procesi ka qenë i rregullt, tha Debreshi për Bulqiza ime.

Debreshi e cilësoi si akt të turpshëm nxjerrjen jashtë të vëzhguesve dhe moslejimin e tyre në qendrat e numërimit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>