Nesër ditë zie. Presidenti anullon pritjen për Festën e Pavarësisë

Nesër ditë zie. Presidenti anullon pritjen për Festën e Pavarësisë

Këshilli i Ministrave shpallin ditën e nesërme, 27 nentor, ditë zie.

Ndërsa, Presidenti Meta lajmëroi se ka anulluar pritjen e organizuar për ditën e Flamurit dhe Festës së Pavarësisë, në Pallatin e Brigadave.

Gjithashtu edhe shkollat do të mbyllen edhe ditën e nesërme.

Vendimet erdhën pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin ditën e sotme dhe shkaktoi 21 të vdekur, 30 të zhdukur dhe 600 të plagosur.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme