Nis Asambleja e PS, deputetja Gjylameti mund të mos jetë në krye të PS Tiranë

Nis Asambleja e PS, deputetja Gjylameti mund të mos jetë në krye të PS Tiranë

Partia Socialise po zhvillon sot Asamblenë Kombëtare për të folur për arritjet e 100 ditëve të para, prioritetet për vitin 2018 dhe për të bërë disa ndryshime në strukturën e sekretarëve.

Kryetari i Asamblesë së Përgjithshme Taulant Balla në fjalën hapëse i propozoi asamblesë ndër të tjera dhe krijimin e një sekretariati të ri për Marrëdhëniet Ndërkombëtare, në krye të të cilës propozoi Teuta Vodën, aktualisht zëvendës ministre e Drejtësisë.

Një tjetër tjetër propozim i Zotit Balla ishte që deputetja Blerina Gjylameti, që prej kohësh ishte përfolur se do të merrte detyrën e Kryetares së Partisë për Tiranën pas largimit të Saimir Tahirit, të vijojë detyrën si sekretare e koordinimit elektoral.

Mbetet për tu parë se kush nga PS do të marrë dy postet e lënë bosh prej ish-ministrit Tahiri: kreu I PS për Tiranën dhe drejtues i platformës së bashkëqeverisjes.

Gjatë ditës pritet që këto propozime, ashtu si dhe të tjera, të votohen.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>