Nisin punimet në autostradën Tiranë-Durrës, devijohet trafiku

Nga Exit News
Nisin punimet në autostradën Tiranë-Durrës, devijohet trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi se duke nisur nga dita e mërkurë, 7 prill e deri më 21 prill nisin punimet në aksin rrugor r qafë Kashar-Ura e Dajlanit, në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas njoftimit të ARRSH-së dhe Policisë Rrugore trafiku do të devijohet kështu:

Faza e parë drejtimi qafë Kashar-Ura e Dajlanit, Durrës

1. Dita e parë e punimeve në segmentin Qafë Kashar-Vorë. Mjetet do të devijohen në Qafë Kashar, degëzimi për Rinas dhe në rrugën dytësore.

2. Dita e dytë e punimeve në segmentin Vorë-Maminas. Mjetet do të devijohen në Vorë pranë mbikalimit të këmbësorëve (Karburant Kastrati) për në rrugën dytësore dhe do të ndjekin nënkalimin për në rrugën e vjetër Vorë-Maminas.

3. Dita e tretë e punimeve në segmentin Maminas-Sukth. Mjetet do të devijohen në Degëzimin Maminas për në rrugën dytësore Maminas-Sukth.

4. Dita e katërt e punimeve në segmentin Maminas-Kryqëzimin e Shkozetit. Mjetet do të devijohen në Degëzimin Sukth për në rrugën dytësore Sukth-Shkozet.

5. Dita e pestë e punimeve në segmentin Shkozet-Ura e Dajlanit. Mjetet do të devijohen në Degëzimin e Shkozetit për në rrugën dytësore Shkozet-Durrës.

Faza e dytë drejtimi Ura e Dajlanit Durrës-Qafë Kashar

Trafiku do të devijohet nga Ura e Dajlanit-Qafë Kashar.

Punime për riparimin në segmentin rrugor “Qafë Kashar–Ura e Dajlanit” në të dyja drejtimet. Qarkullimi i mjeteve do të jetë me shpejtësi të reduktuar dhe do të realizohet në përputhje me sinjalistikën e vendosur.

LEXO  Përsëritje investimesh publike dhe abuzime, fenomeni që vijon në Bashkinë Durrës

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>