Një 20 vjeçar me origjinë shqiptare, autori i sulmit në Vjenë

Nga Exit News
Një 20 vjeçar me origjinë shqiptare, autori i sulmit në Vjenë

Kujtim Fejzullahu 20 vjeç ishte autori i sulmit terrorist në Vjenë të hënën në darkë, ku mbetën të vdekur 4 persona dhe u plagosën 15 të tjerë.

Sipas autoriteteve austriake Fejzullahu ishte me origjinë shqiptare dhe simpatizant i organizatës ISIS.

Ai ishte dënuar nga gjykata me 22 muaj burg sepse tentoi të anëtarësohej ISIS por u la i lirë më herët.

Në banesën e tij u gjetën armë dhe municione të shumta.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>