Një vit pas tërmetit, shembet pallati në Durrës

Nga Exit News
Një vit pas tërmetit, shembet pallati në Durrës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembtë të premten një pallat 9-katësh në Durrës.

Ai është dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, dhe pas një viti do të shembet.

Shembja do të bëhet me shpërthim të kontrolluar të rreth 40 kilogramë lëndë plasëse.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme