Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Xhudo

Nga Exit News
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Xhudo

Nora Gjakova fitoi medalje e artë në xhudo të hënën. Kjo është medalja e dytë e artë për Kosovën në Tokyo 2020. Ajo mundi japonezen Tsukasa Yoshida, në finale.

Gjakova fitoi në gjysmëfinale të kategorisë deri 57 kilogramë, të dielën, duke mundur holandezen Sanne Verhagen dhe sllovenen Kaja Kajzer.

Ajo ka fituar medalje evropiane e botërore këtë vit dhe tani synimet janë për medalje olimpike.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme