Numri total i viktimave në botë nga Covid-19 shkon në 750,000

Nga Exit News
Numri total i viktimave në botë nga Covid-19 shkon në 750,000

Koronavirusi ka vrarë mbi 750,000 njerëz deri tani në të gjithë botën. Kështu thonë të dhënat e universitetit Johns Hopkins.

Thuajse gjysma e viktimave të raportuara në rang global janë në katër shtetet që janë goditur më fort nga pandemia:

–Shtetet e Bashkuara të Amerikës (166,118 viktima)

–Brazili (104,201 viktima)

–Meksika (54,666 viktima)

–India (47,033 viktima).

1 koment

  1. xhimi 13 Gusht, 2020 në 11:04 pm

    PO ATE PERSONIN NE ANGLI QE E KISHTE SHTYP MAKINA DHE E KISHIN SHKRUJT VDIQ NGA VIRUSI A E KAN LLOGARIT.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme