ONM rekomandon apelimin e vendimit të KPK-së për gjyqtaren Elbana Lluri

Nga Exit News
ONM rekomandon apelimin e vendimit të KPK-së për gjyqtaren Elbana Lluri

Përfaqësuesi i Operacionit Monitorues të Vetingut, ONM ka rekomanduar Komisionerit Publik apelimin e vendimit të KPK-së për konfirmimin në detyrë të gjyqtares Elbana Lluri.

KPK konfirmoi në detyrë gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Elbana Lluri, në 2 shkurt.

Vendimi u dha nga trupa e përbërë nga Valbona Sanxhaktari, Roland Ilia dhe Xhensila Pine.

Gjyqtarja Lluri u përball me KPK në 7 janar. Komisioni gjeti pamundësi financiare të gjyqtares për blerjen e dy automjeteve dhe pasuritë e ish-bashkëshortit të saj.

Elbana Lluri përfundoi studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2005 dhe u emërua gjyqtare në Gjykatën e Tiranës.

Prej vitit 2016, Lluri e ushtron funksionin në Gjykatën e Apelit të Tiranës. Paralelisht me punën si gjyqtare, Elbana Lluri është angazhuar për disa vite si pedagoge në universitetin “Luarasi”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>