Opozita e bashkuar akuzon Ramën për zhbërje të marrëveshjes së 5 qershorit

Nga Exit News
Opozita e bashkuar akuzon Ramën për zhbërje të marrëveshjes së 5 qershorit

Opozita e bashkuar jashtëparlamentare i quan ndryshimet kushtetuese të miratuara nga mazhoranca dhe opozita parlamentare si zhbërje të marrëveshjes së 5 qershorit, të arritur në Këshillin Politik.

Në një reagim publik, opozita e bashkuar akuzon qeverinë se po vë në lojë ndërkombëtarët, të cilët ndërmjetësuan marrëveshjen e 5 qershorit, përmes miratimit të ndryshimeve që e tjetërsojnë atë, vetëm një javë më vonë.

Reagimi nuk tregon nëse opozita do të pranojë të ulët në tryezën e Këshillit Politik, të propozuar nga bashkëkryetari socialist, Damian Gjiknuri, por shpreh qartë qendrimin kundër marrëveshjes së firmosur mes mazhorancës dhe opozitës parlamentare.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>