Ora News publikon mesazhet mes kryebashkiakut Veliaj dhe Ylli Ndroqit

Nga Exit News
Ora News publikon mesazhet mes kryebashkiakut Veliaj dhe Ylli Ndroqit

Ora News ka publikuar mesazhet mes kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj dhe pronarit të Ora Neës Ylli Ndroqi.

Në mesazhet e publikuara,Veliaj ka ofenduar gazetaren Beti Numa dhe është përpjekur të ndryshojë përmbajtjen e lajmeve.

Veliaj e akuzon gazetaren Njuma se i merr lajmet nga Partia Demokratike dhe i boton ato me qëllim prishjen e imazhit të  Bashkisë Tiranë dhe të tij.

Mes kryebashkiakut Veliaj dhe pronarit të Ora News ka nisur një çështje penale.

Ylli Ndroqi, paditi në SPAK kryebashkiakun Veliaj për moskallëzim krimi, shpifje dhe prishje të imazhit.

Ndroqi akuzon Veliajn se përmes shpifjes ka prishur në publik imazhin e medias së tij, RTV Ora, dhe gazetarëve të tij.

 

4 komente

 1. Lasgushi 17 Gusht, 2020 në 3:15 am

  Perfaqsues tipik.
  1….Alias….i te vjetres tipike Berishiane.Shkateruese.
  2.Erjoni,punetor i palodhur per te ardhmen.

 2. Miri Kola 17 Gusht, 2020 në 9:05 am

  1.Erion Veliaj, mashtruesi me madh, tre fjale qe flet 2 i ka mashtrime dhe propagange
  2.Menyra e komunikimit te nje kryetari bashkie, presioni qe i ben, si ne rastin e Beccetit qe po e paguajme, tregon si funksionon ky vend.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme