Osmani merr sot detyrën e Presidentes

Nga Exit News
Osmani merr sot detyrën e Presidentes

Vjosa Osmani merr sot, 6 prill, në orën 10:00 detyrën e Presidentes. Kuvendi i Kosovës zgjodhi të dielën, 4 prill, Osmanin në postin e Presidentes.

Ajo u propozua si Presidente nga Kryeministri Albin Kurti. Osmani u zgjodh me 82 vota pro nga 120 të mundshme në Kuvend. Tre deputetët e LDK-së, Hoti, Veliu dhe Selamaj nuk votuan për Osmanin. Kurti arritit të bëjë 82 vota përmes listës serbe dhe një deputeteje të PDK-së.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>