Pasoja e tërmetit të 26 nëntorit, prokuroria ndalon 40 persona

Pasoja e tërmetit të 26 nëntorit, prokuroria ndalon 40 persona

Prokuroria ka urdhëruar ndalimin e 40 personave, zyrtarë dhe ndërtues për dëmet e shkaktuara gjatë tërmetit të 26 nëntorit. Ata akuzohen se me veprimet e tyre janë përgjegjës për shkatërrimin e objekteve dhe humbjen e jetëve në tërmetin e 26 nëntorit.

Policia arrestoi dje 27 persona nga 40 të shpallur në kërkim. Persona e arrestuar janë:

1. Fatbardh Plaku ish-kreu i Komunës Farkë
2. Besnik Fuçia, ish-kreu i Komunës Kashar
3. Luan Beta, ish-kreu i Urbanistikës, Vorë
4. Anila Harxhi, arkitekte
5. Merita Kushi
6. Bukurije Halili
7. Asqeri Xhanari
8. Vjollca Hoxholli (ndërtuese)
9. Gerti Çalliku
10. Jani Ikonomi
11. Qirjako Gjergo
12. Sherbet Shehi
13. Naim Shehi
14. Ermir Çina
15. Adhurim Qehajaj
16. Gëzim Shkalla
17. Pëllumb Fortuzi (ndërtues)
18. Xhevahir Doda
19. Reis Muça
20. Hekri Disha
21. Agim Eski
22. Faik Fejzo
23. Zhaneta Tagani
24. Muhamed Felahi
25. Ndoc Pepkola
26. Hekri Disho
27. Fejzo Dyrmishi (ndërtues)

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>