PD akuzon Nasip Naçon për blerje votash me 5 000 lekë

Nga Exit News
PD akuzon Nasip Naçon për blerje votash me 5 000 lekë

Partia Demokratike akuzoi Nasip Naçon për blerje të votave me 5 mijë lekë në Berat. Naço garoi si kandidat për deputet i PS-së në Berat, për zgjedhjet e 25 prillit.

Përfaqësuesi i PD-së në KQZ u shpreh se “Harxhe Konomi dhe Nasip Naço kanë ngritur një skemë kriminale të blerjes së votës me 50 mijë lekë për person”.

PD. e ka kallëzuar në SPAK këtë çështje, dhe e paraqiti si provë në Komisionin Ankimor, të KQZ-së, për shpalljen e pavlefshmërisë së qarkut të Beratit.

Sipas akuzave të PD-së, Harxhe Konomi ka blerë lekë në njësinë administrative 1 përmes pagesën prej 5 mijë lek ose duke dhënë 3 mijë lek dhe kupona për karta identiteti.

Ndërsa, sipas tyre, Nasip Naçon ka blerë vota me 50 mijë lekë në komunën Velebisht, në bashkëpunim me Lorenc Toroveli.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>