PD cakton drejtuesit politikë të Tiranës

Nga Exit News
PD cakton drejtuesit politikë të Tiranës

Partia Demokratike (PD) do të ketë 8 drejtues politikë në Tiranë për zgjedhjet e 25 prillit. PD konfirmoi të martën se drejtuesit e Tiranës janë:

Aldo Bumçi do të drejtojë degët 1, 12 dhe 14. Ai ka qënë ministër i Drejtësisë, i Kulturës dhe i Punëve të Jashtme gjatë qeverisjes Berisha. Bumçi ka qënë deputet I PD-së në Lezhë në zgjedhjet e 2017-tës.

Jorida Tabaku do të jetë drejtuese e degëve 2, 3 dhe 10. Tabaku ka qënë zëvendësministre e Integrimit në qeverinë Berisha dhe nënkryetare e Bashkisë Tiranë në vitet 2011-2015.

Alfred Rushaj, aktualisht drejtor i fushatës zgjedhore të PD-së do të drejtojë zonat 4 dhe 8. Më parë ai ka pasur postin e zëvëndësministrit të Financave.

Grida Duma do të drejtojë fushatën e PD-së në Kavajë dhe Rrogozhinë. Duma u zgjodh për herë të parë deputete e PD-së në 2017. Gjatë qeverisë Berisha ajo ka pasur postin e zëvendësministres së Integrimit.

Agron Shehaj do të drejtojë fushatën e opozitës në degët 5 dhe 7. Ai u zgjodh deputet për herë të parë në vitin 2017 në qarkun e Vlorës.

Albana Vokshi, drejtuese e Forumit të Grave të PD-së do të drejtojë fushatën e PD-së në degët 9 dhe 11. Ajo ka shërbyer për 3 mandate si deputete e PD-së.

Belind Këlliçi drejtues i Forumit Rinor të PD-së do të drejtojë degët 6, 13, 15 dhe 16.

Flamur Noka do të drejtojë fushatën në Kamëz, Paskuqan dhe Vorë. Ai ka qënë ish-ministër i Brendshëm në qeverisjen Berisha.

Partia Socialiste ka caktuar Erion Veliaj, Elisa Spiropalin dhe Ervin Bushatin drejtues të fushatës zgjedhore në Tiranë

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>