PD do të mbështes protestën e nesërme të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

Nga Exit News
PD do të mbështes protestën e nesërme të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

PD do të mbështesin protestën e thirrur nesër, në orën 16:30 nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.

“Sot aleanca për mbrojtjen ka shpallur protestë për nesër në 16:30 dhe ka kërkuar prani sa më të madhe të protestuesve. Do të angazhojmë strukturat tona që nesër të jemi në mbështetje të tyre. Në këtë protestë kundër këtij krimi makabër.

Në një protestë jo vetëm në mbrojtje të teatrit, por kundër tiranisë, shkeljes flagrante te ligjit. Janë ndarë detyrat për të siguruar pjesëmarrje maksimale nesër në protestë”, tha Lulzim Basha për mediat, pas përfudimit të takimit me strukturat.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>