PD e LSI kryesojnë garën në njësinë 2

Nga Exit News
PD e LSI kryesojnë garën në njësinë 2

Koalicioni opozitar po kryeson garën në njësinë numër 2 në Tiranë. Lajmin e bëritë ditur Jorida Tabaku, e cila nga shkolla Hoxha Tahsim pohoi se PD dhe LSi janë 400 vota përpara PS-së.

“Koalicioni opozitar në degën 2 këtu kryeson për herë të parë pas 12 vitesh. Ne kemi thyer një bastion të majtë dhe për herë të parë pas 12 vitesh Partia Demokratike bashkë me LSI-in janë pothuajse 400 vota përpara. Trendi do të vazhdojë të jetë i njëjtë.”

Tabaku tha se PD ka patur një rritje me 40 përqind në këtë njësi në çdo kuti votimi. Ajo tha se PD do të fitojë këto zgjedhje

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>