PD: Gjovalin Loka u konfirmua në kundërshtim me ligjin

Nga Exit News
PD: Gjovalin Loka u konfirmua në kundërshtim me ligjin

Partia Demokratike deklaroi se Gjovalin Loka u konfirmua në detyrë në shkelje të ligjit për vetingun në polici.

Në një postim në Facebook, ish deputeti i PD-së Klevis Balliu shkruan se neni 38 i ligjit për vetingun në polici përcakton se “bashkëpunëtorët dhe oficerët e Sigurimit të Shtetit ndalohen të shërbejnë në radhët e Policisë”

Ai shton se “Komisioni, që mori vendimin e paligjshëm nuk e ka tagrin të vlerësojë, nëse Gjovalin Loka ka qenë sigurims i mirë apo i keq.”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>