PD kallëzim në SPAK për inceneratorin e Elbasanit

Nga Exit News
PD kallëzim në SPAK për inceneratorin e Elbasanit

Partia Demokratike ka kallëzuar në SPAK kryeministrin Edi Rama, Arben Ahmetajn, Lefter Kokën dhe administratoren e kompanisë, Albetk Energy për inceneratorin e Elbasanit.

Në një deklaratë për mediat, përfaqësuesit e PD, Çlirim Gjata dhe Endri Hasa kërkuan pezullim nga detyra i të gjithë personave të mësipërm.

Ata u shprehën se kjo aferë është korruptive pasi kjo kompani u krijua 3 ditë para hapjes së procedurës së koncesionit të inceneratorit të Elbasanit dhe kishte një kapital prej 1 mijë eurosh.

Përfaqësuesit e PD pohuan se janë shkelur të gjithë procedurat ligjore për t’ja dhënë kësaj kompanie këtë tender.

Ata i bënë thirrje SPAK të hetojë mbi këtë aferë dhe të vërë para përgjegjësisë të gjithë të kallëzuarit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>