PD kallëzon në SPAK Taulant Ballën: Ka bërë presion për vota

Nga Exit News
PD kallëzon në SPAK Taulant Ballën: Ka bërë presion për vota

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi deklaroi të enjten në Real Story, se ka depozituar në SPAK ditët e fundit një kallëzim penal për përfaqësuesin e qeverisë në Elbasan, Taulant Balla.

Bardhi tha se ka konstatuar se Balla po kryen një krim elektoral në Elbasan, duke ushtruar presion ndaj personave që janë pjesë e skemës së ndihmës ekonomike.

“Ekzistojnë provat se si personat e listës janë telefonuar, dhe u është thënë se do ta humbin ndihmën ekonomike që marrin nëse nuk votojnë PS, ose në rast tjetër, u është kujtuar atyre se dyfishimi i ndihmës deri në qershor, është vepër dhe meritë e Taulant Ballës”, tha Bardhi.

Prokuroria e ka shumë të lehtë të hetojë e të verifikojë, tha Bardhi sepse telefonatat janë bërë nga shtabi i Taulant Ballës.  Po ashtu ai shpjegoi se në telefon janë marrë pikërisht qytetarët që janë përfitues të ndihmës ekonomike.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme