PD kërkon hetim të plotë të zgjedhjeve nga KAS

Nga Exit News
PD kërkon hetim të plotë të zgjedhjeve nga KAS

Përfaqësuesi për çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso akuzoi Komisionin e Ankimeve e Sanksioneve (KAS) se nuk ka vullnetin për të kryer hetim të plotë në zgjedhjet në Berat.

Kaso u shpreh për median se provat e kërkuara shtesë ndaj KAS, duhet ti vihen ne dispozicion procesit në KAS

“Për sa kohë këto prova nuk administrohen hetimi nuk është i plotë. PD e ka të provuar dhe depozituar provat.”, u shpreh Kaso.

KQZ pranoi shqyrtimin e provave te dorëzuara ngaPD. Por ajo nuk pranoi të marrë prova të tjera shtesë.

Vendimi ishte njësoj me qarkun e Gjirokastrës.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>