PD kërkon respektimin e marrëveshjes së 5 majit pa asnjë ndryshim

Nga Exit News
PD kërkon respektimin e marrëveshjes së 5 majit pa asnjë ndryshim

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në diskutimin e zhvilluar me Presidentin Ilir Meta paraditen e së mërkurës, ka akuzuar kryeministrin se po dënon të ardhmen europiane të shqipërisë me shkeljen e marrëveshjes së arritur në 5 maj mes të gjitha palëve politike.

Basha tregon se ai do i qëndrojë marrëveshjes së 5 majit pa asnjë ndryshim, si e kërkojnë edhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe përfaqësuesit e lartë europian, Joseph Borell, Oliver Varhelyi dhe Ëadephul.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>