PD kërkon respektimin e marrëveshjes së 5 majit pa asnjë ndryshim

Nga Exit News
PD kërkon respektimin e marrëveshjes së 5 majit pa asnjë ndryshim

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në diskutimin e zhvilluar me Presidentin Ilir Meta paraditen e së mërkurës, ka akuzuar kryeministrin se po dënon të ardhmen europiane të shqipërisë me shkeljen e marrëveshjes së arritur në 5 maj mes të gjitha palëve politike.

Basha tregon se ai do i qëndrojë marrëveshjes së 5 majit pa asnjë ndryshim, si e kërkojnë edhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe përfaqësuesit e lartë europian, Joseph Borell, Oliver Varhelyi dhe Ëadephul.

Lajme te ngjashme