PD mbështet kërkesën e BE-së për zgjedhjet e kreut të AMA-s nga Kuvendi i ri

Nga Exit News
PD mbështet kërkesën e BE-së për zgjedhjet e kreut të AMA-s nga Kuvendi i ri

Partia Demokratike mbështeti thirrjen e Bashkimit Evropian për zgjedhjen në krye të Autoritetit të Medias Audiovizive një person jo partiak dhe të paanshëm, të mërkurën.

Deputetja e PD-së Albana Vokshi u shpreh se “tentativa e Edi Ramës për kapjen e plotë të Autoritetit të Medias Audiovizive është e papranueshme edhe për Bashkimin Europian”. Ajo e quajti “plani për të emëruar zëdhënësen e tij në krye të AMA-s me një parlament njëpartiak” si “antidemokratik”.

BE i bëri thirrje Kuvendit të shtyjë për në shtator zgjedhjen e kreut të ri të AMA-s. Ata kërkuan një drejtues të paanshëm dhe jopartiak.

Ndërkohë, PD gjatë gjithë kohës ka kundërshtuar kandidaturat e propozuara nga qeveria si partiake.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>